Všetky pôžičky

 • Finančná gramotnosť

  Dnešna doba poukazuje na veľmi dôležitý faktor a to samotné pochopenie finančných produktov.

 • hypotéky
 • bankové pôžičky
 • nebankové pôžičky
 • splátkové úvery pre nákup tovarov a služieb
 • a mnoho iných
 • Ľudia často krát nemajú ani najmenšiu predstavu o samotnom produkte a pod tlakom vlastnej zlej finančnej situácie sa vrhajú do finančných produktov v zaslepení toho, že sa dostanú k peniazom a uľahčia si na určitý čas svoj život.  Použiť slovo opatrnosť je miestami slabé slovo a poskytovatelia finančných produktov veľmi často zahlcujú média kampaňou, ktorá je málo zrozumiteľná pre ľudí. Využíva ich potrebu čo najrýchlejšie sa dostať k peniazom a podmienkami zmluvy ich zaviazať k zložitým dopňujúcim záväzkom ako je možnosť predčasného vyplatenia pôžičky, podmienky odloženia splátok a podobne.

  Čo urobiť pred podpisom zmluvy o pôžičku

  finančná gramotnosťV prvom rade je veľmi dôležité si ju celú prečítať aj keď Vám to zaberie pol hodiny času. Je celkom isté, že za tu pol hodinu nezarobíte toľko aby ste to čítať nemuseli.
  Všimnite si podmienky skorého splatenia a výšku pokuty za skoré splatenie úveru.
  Dôkladne si prečítajte a zamyslite sa nad tým čo zakladáte alebo čím sa zaručujete podpisom zmluvy.
  Prekontrolujte si výšku úrokov a výšku splátok.
  Spýtajte sa koľko zaplatíte za vybavenie samotného úveru, aj keď Vám to zahrnú do splátok hypotéky abo pôžičky, nikdy to nieje zadarmo.
  Premyslite si či samotné poistenie v prípade straty o zamestnanie má svoj zmysel a o koľko Vám zníži úrok a koľko za to zaplatíte.
  V každom prípade je dôležité pýtať sa pred podpisom zmluvy ako po tom ako už nebudete mať peniaze na účte.  Možnosti riešenia počas splácania pôžičky


  Možnosti je viekoľko avšak prvá zavísí od akej spoločnosti samotný úver máte a aký typ sa jedná. V prípade hypotéky je možnosť stále refinančovať alebo navýšiť hypotéku samozrejme je to často viazané na kúpu alebo prestavbu alebo stavu nehnuteľnosti.
  V prípade bankových úverov je možnosť sa s bankou dohodnuť na zmenšení splátok, refinancovaní inou bankou alebo odložení splátok.
  Najhoršie je to v prípade nebankových pôžičiek, kde nebanková spoločnosť môže využiť vašu zlú finančnú situáciu a svojich práv sa bude domáhať rýchlou formou.


Copyright © 2013 - 2016 vsetky-pozicky.sk Google+
Informácie na stránke majú informačný charakter a vzťahujú sa k dátumu aktualizácie stránky.
Texty na stránke vsetky-pozicky.sk je zakázané kopírovať, kde kopírovanie a zverejňovanie textu sa považuje za porušenie autorského zákona SR.