Typy pôžičky

 • Pôžičky

  Pôžičky sú jednoducho povedané typ dlhu klienta voči poskytovateľovi pôžičky. Podobne ako iné typy dlhu má úver za následok redistribúciu finančných prostriedkov v priebehu času medzi veriteľom a dlžníkom.
  V rámci pôžičky dlžník dostane určité množstvo peňazí, nazývané istina od veriteľa a je povinný mu túto sumu do určitého dátumu v budúcnosti splatiť. Väčšinou sa peniaze odkupujú v pravidelných sumách, najčastejšie raz za mesiac. Pôžička je väčšinou poskytovaná za poplatok, ktorý je nazývaný úrok. Ak je pôžička uzatváraná ako právny akt, potom môže byť dlžník viazaný ďalšími obmedzeniami.  Aké poznáme druhy pôžičiek?

  Pôžičky sa rozdeľujú do viacerých kategórií. Konkrétne ich delíme nasledovne:

  • Pôžičky bez registra : Tento druh pôžičky využívajú predovšetkým klienti, ktorý majú v registri dlžníkov negatívny záznam.
  • Pôžičky bez príjmu : Tento druh pôžičky je určený pre nezamestnaných ľudí, ktorý nemajú stály mesačný príjem (matky na materskej, dôchodcovia, študenti, nezamestnaný)
  • Pôžičky online: Pôžičky online sú pôžičky poskytované prostredníctvom internetu, SMS správy, či telefónneho hovoru. Pri tomto type pôžičky nie je nutné zájsť osobne do banky, či nebankovej spoločnosti.
  • Hypotéky : Hypotéka je druh pôžičky, ktorá slúži k nákupu nehnuteľnosti za účelom bývania.
  • Americké Hypotéky: Americké hypotéky sú pôžičky poskytované vďaka založeniu nehnuteľnosti, no na rozdiel od klasickej hypotéky je možné finančné prostriedky použiť na čokoľvek.
  • Pôžičky bez ručenia: Pôžičky bez ručenia sú vhodné pre klientov, ktorý nemôžu ponúknuť žiaden druh zaistenia pôžičky.


  Kto ponúka pôžičky?

  Najbežnejším poskytovateľom pôžičky sú bez pochyby banky. Okrem nich však pôžičky poskytujú aj rôzne nebankové subjekty, či iné finančné spoločnosti.

Copyright © 2013 - 2016 vsetky-pozicky.sk Google+
Informácie na stránke majú informačný charakter a vzťahujú sa k dátumu aktualizácie stránky.
Texty na stránke vsetky-pozicky.sk je zakázané kopírovať, kde kopírovanie a zverejňovanie textu sa považuje za porušenie autorského zákona SR.