Ručenie pôžičiek

 • Ručenie pôžičiek

  Ručenie pôžičiek je najbežnejšia forma poistenia pri pôžičkách, či už pri bankových alebo nebankových inštitúciách. Práve vďaka ručeniu pôžičiek je banka, či iná inštitúcia ochotná klientovi schváliť vyššiu pôžičku, či úver. Aj pre samotného klienta je ručenie pôžičiek pomerne výhodnou formou, keďže danú pôžičku dostane za pomerne výhodných podmienok. Konkrétne sa ručenie pôžičiek odrazí na nižšom úroku, dlhšej splatnosti úveru, či pomerne jednoduchému vybaveniu pôžičky.  Ručenie nehnuteľnosťou

  Ručenie pôžičiek nehnuteľnosťou z bánk sú takmer vždy vydávané vo forme hypotekárnych úverov alebo pôžičiek pre podnikateľov so zabezpečením nehnuteľnosťou. Pri hypotéke je ručenie nehnuteľnosťou povinné z dôvodu toho, že peniaze zaobstarané na tento účel sú práve z dôvodu kúpy danej nehnuteľnosti. Výška hypotéky býva zvyčajne až do výšky 80 percent aktuálnej trhovej hodnoty nehnuteľnosti. Doba splácania sa líši, no väčšinou je to časový horizont až 30-tich rokov. Úroková sadzba je pomerne nízka približne 5%.

  Čo sa stane, ak hypotéku nestíhate platiť?

  Častá situácia u klientov, no taktiež veľmi nepríjemná. Pokiaľ ste sa rozhodli pre hypotéku v banke, tak môžete byť pomerne šťastný v porovnaní s klientmi, ktorý sa rozhodli pre ručenie pôžičiek nehnuteľnosťou u nebankových subjektov.

  Práve nebankové subjekty tento problém riešia pomerne radikálne na rozdiel od bankových spoločností, s ktorými sa dá bez väčších problémov nejako dohodnúť. Nebankové spoločnosti zo začiatku s Vami budú spolupracovať, no ak s Vašimi splátkami budú naďalej problémy, môže sa stať, že Vaša nehnuteľnosť sa ocitne v dražbe, z ktorej určitý podiel (Váš dlh) pôjde práve nebankovke.

  Čím je možné ešte ručiť pôžičku?

  Okrem ručením nehnuteľnosťou klienti často krát žiadajú svojich známych, či blízku rodiny, aby danú hypotéku ručili práve oni. V prípade, ak klient prestane pôžičku splácať, na rad prichádza práve ručiteľ. Ďalej môžete napríklad ručiť autom, či inou cenou vecou, ktorej aktuálna cena je vyššia ako výška Vašej pôžičky.

Copyright © 2013 - 2016 vsetky-pozicky.sk Google+
Informácie na stránke majú informačný charakter a vzťahujú sa k dátumu aktualizácie stránky.
Texty na stránke vsetky-pozicky.sk je zakázané kopírovať, kde kopírovanie a zverejňovanie textu sa považuje za porušenie autorského zákona SR.